Video Content Creator
Leer hoe je visuele content maakt
-
Vanaf 10-09-2025
-
Brugge
-
2 jaar
-
880,88 incl. BTW (1ste jaar)
Introductie
Spreek je liever met bewegende beelden, dan met woorden? Ben je handig met een videocamera? Of wil je gewoon de kneepjes van het vak leren kennen om daarna professioneel aan de slag te gaan als audivisueel allrounder? Ontdek dan onze tweejarige avondopleiding Video content creator. De eerstvolgende reeks start op woensdag 10 september 2025 in Brugge. Er is één lesavond in de week op woensdag, telkens van 18u30 tot 22u.
Omschrijving
Video is een krachtig medium om verhalen te vertellen en een boodschap over te brengen. Populaire platforms zoals Tik Tok, Instagram en Youtube zijn niet meer weg te denken uit het medialandschap. Ook bedrijven en organisaties zetten video steeds vaker in voor testimonials, productvoorstellingen en sfeerimpressies.
Als video content creator ben je een video allrounder! Je doorloopt het volledige proces van preproductie en storyboarding tot opnames en postproductie. Je leert hoe je een creatief idee vertaalt naar een professioneel eindproduct. Belangrijke vaardigheden zijn onder andere camera- en belichtingstechnieken, geluidsopname, regie en montage.
Je kan aan de slag voor bedrijven, de e-commercewereld, de reclamewereld, e-learning-platforms, ...
Voor wie is deze opleiding bestemd?
Deze opleiding is ideaal voor:
- wie professionele videocontent wil maken voor sociale media, websites, bedrijven, ...
- wie als freelance videomaker, vlogger of content creator aan de slag wil.
Voorkennis
Je hebt geen voorkennis nodig, maar we verwachten wel een basiskennis PC-gebruik (kopiëren, plakken, knippen en opslaan in mappenstructuur).
Hoe ziet het programma van deze opleiding eruit?
Eerste jaar:
- Regie en storyboarding (20u - 5 sessies)
- Camera en accessoires (40u - 10 sessies)
- Belichtingstechniek (20u - 5 sessies)
- Geluidsopnametechniek (20u - 5 sessies)
- Montage en postproductie (40u - 10 sessies)
Tweede jaar:
- Mediaplatformen en formaten (12u - 3 sessies)
- Business-skills video content creator (12u - 3 sessies)
- Contentcreatie praktijk (80u - 20 sessies)
- Eindwerkbegeleiding (20u - 5 sessies)
- Eindwerkverdediging (1sessie)
Bijkomende info
Benodigde hardware:
- Een externe harde schijf
- Een gesloten koptelefoon (ifv ongestoord werken tijdens sessies montage)
- In functie van opdrachten vormt het een meerwaarde om een eigen video-camera te bezitten. Dit kan in principe ook een Smartphone of DSLR-camera zijn.
Heb je nog twijfels over de aankoop van het materiaal? Wacht dan met de aankoop tot de start van de opleiding. De docent zal dit uitvoerig toelichten in de eerste lessen zodat verkeerde of overbodige aankopen vermeden worden.
Software
Een jaarlicentie van 'Adobe Creative Cloud' is inbegrepen in het inschrijvingsgeld. Om de software van Adobe Creative Cloud in je thuisomgeving te kunnen gebruiken zijn bepaalde systeemvereisten van je computer van toepassing. Deze systeemvereisten kun je nalezen op de site van Adobe: https://helpx.adobe.com/nl/creative-cloud/system-requirements.html
Examen
Tijdens het tweede jaar werk je toe naar de eindproefverdediging.
De eindwerkopdracht omvat 3 verschillende deelopdrachten:
- Digitale presentatie
- Opdracht publiciteitsvideo voor klant
- Autonoom project en kostprijsberekening
Getuigschrift
Na het slagen voor de examens en de eindproef van deze opleiding ontvang je het getuigschrift van Video Content Creator. Volg je nog Succesvol Ondernemen bij ons en slaag je ook voor deze eindproef? Dan ontvang je een diploma. Zowel het getuigschrift als het diploma zijn erkend door de Vlaamse Overheid.
Wil je meer weten?
Heb je vragen over een opleiding?
Of denk je eraan om die op maat of op locatie te organiseren?
Contacteer onze Productmanager
Elisabeth Landuyt