Large Language Model (LLM) specialist
Train en implementeer je eigen Local Large Language model
- Vanaf 14-09-2026
- Webinar
- 0.5 jaar
- 1650,00 incl. BTW
Introductie
Wil jij niet alleen AI gebruiken, maar zelf bouwen en controleren? In deze unieke opleiding leer je hoe je jouw eigen Large Language Models ontwikkelt, optimaliseert en inzet in echte toepassingen. Van data tot deployment en businessmodel: jij beheerst het volledige traject. Zet de stap naar AI-expert en lanceer jouw eigen innovatieve oplossingen.
Deze opleiding wordt georganiseerd door onze collega's van Syntra AB. Voor meer informatie en inschrijving, verwijzen we je graag door naar hun website: https://www.syntra-ab.be/opleidingen/local-large-language-model-specialist-e-learning-and-english
Wat kan men na het volgen van deze opleiding?
- Zelf een LLM trainen, fine-tunen en hosten (lokaal of in de cloud)
- Data voorbereiden en modellen optimaliseren voor specifieke use cases
- RAG-oplossingen bouwen en documentautomatisering implementeren
- AI-toepassingen ontwikkelen én commercialiseren (startup mindset)
Voor wie is deze opleiding bestemd?
Deze opleiding richt zich op professionals en ondernemers die AI niet alleen willen begrijpen, maar effectief willen implementeren en benutten. Denk aan IT-professionals, consultants, innovators en zelfstandigen die eigen AI-toepassingen willen bouwen of integreren in hun organisatie.
Ook geschikt voor ambitieuze profielen zonder diepgaande programmeerkennis, maar met sterke interesse in technologie, probleemoplossend denken en innovatie.
Voorkennis
Geen programmeerkennis vereist, Python is een plus maar geen must.
Methodologie
Deze opleiding verloopt volledig online. Je volgt de lessen van thuis, op kantoor of vanop een andere rustige plek. Je hoeft je dus niet te verplaatsen, maar neemt wel live deel op vaste lesmomenten. Je zit samen met je docent en medecursisten in een digitale klas. Je kan vragen stellen, meewerken aan opdrachten, ervaringen uitwisselen en meteen feedback krijgen. Zo combineer je het gemak van online leren met de structuur, begeleiding en interactie van een echte klasgroep.
We kiezen bewust voor live online lessen, omdat je de leerstof het best verwerkt door actief mee te doen. Daarom worden de lessen niet opgenomen, ook niet bij afwezigheid of ziekte. Zo blijft de les een interactieve leerervaring, met ruimte voor vragen, gesprek en toepassing. Tijdens de les neem je actief deel, net zoals je dat in een fysieke klas zou doen. Je volgt mee, gebruikt de chat, stelt vragen en werkt mee aan opdrachten of gesprekken. We vragen om je camera aan te zetten. Dat maakt de les persoonlijker en helpt om de betrokkenheid in de groep te versterken.
Ben je nog niet zo vertrouwd met online les volgen? Geen probleem. Voor de start ontvang je duidelijke praktische informatie over het online platform, je login en de eerste les. Loop je ergens tegenaan, dan helpen we je op weg zodat je met een gerust gevoel aan de opleiding kan beginnen.
Hoe ziet het programma van deze opleiding eruit?
De opleiding Local Large Language Model Specialist dompelt je onder in de volledige lifecycle van moderne AI-systemen. Je leert hoe Large Language Models werken en hoe je ze zelf traint, fine-tunet en host op lokale of cloudinfrastructuur.
De focus ligt op praktische implementatie: van data preparation en modelselectie tot evaluatie en optimalisatie. Je ontwikkelt toepassingen zoals documentautomatisering via RAG (Retrieval Augmented Generation) en leert hoe je AI-oplossingen inzet in bedrijfscontexten.
Daarnaast is er aandacht voor ethiek, regelgeving (GDPR, AI Act) en ondernemerschap. Je vertaalt technische kennis naar concrete businessopportuniteiten en bouwt tijdens de opleiding aan een eigen AI-project.
Module 1: Lokale LLM-implementatie
Module 2: RAG & documentautomatisering
Module 3: GDPR, AI Act & zakelijke vaardigheden
Eindproject: integratieproject & presentatie
?Sterke focus op eigen applicatieontwikkeling en praktijkgerichte toepassing
Locaties en data
Webinar
vanaf 14-09-2026 0.5 jaar € 1650,00 incl. BTWWil je meer weten?
Heb je vragen over een opleiding?
Of denk je eraan om die op maat of op locatie te organiseren?
Contacteer onze productmanager
Elisabeth Landuyt