Notariële splitsing versus verkaveling van een bouwgrond
- 01-12-2026
- Diverse locaties
- 1 sessie
- 308,55 incl. BTW
Introductie
Vóór 1 januari 2018 kon men een bouwperceel enkel splitsen met een verkavelingsvergunning - een complexe administratieve handeling. Het afschaffen van deze plicht verleidde veel eigenaars tot een notariële splitsing van hun bouwgrond. Bovendien heeft het Grondwettelijk Hof recent de omgevingsvergunning voor een eenlotsverkaveling opnieuw verplicht - met terugwerkende kracht.
- Heb je klanten die niet zeker zijn of hun splitsing volledig legaal is gebeurd vanwege deze beslissing? Hoe adviseer je hen?
- Krijg je het Spaans benauwd als je nog maar denkt aan een eenlotsverkaveling? Laat staan dat je deze correctief moet uitvoeren?
Wat kan men na het volgen van deze opleiding?
- Je kent de verschillen tussen splitsen en verkavelen.
- Je weet wanneer je welke procedure het beste gebruikt.
- Je bent in staat om beide procedures tot een goed einde te brengen.
Voor wie is deze opleiding bestemd?
Deze opleiding is initieel bedoeld voor notarissen, hun medewerkers en notariële jursisten. Maar de informatie is ook nuttig voor landmeters, professionals uit de vastgoedsector, vermogensplanners en medewerkers van omgevingsdiensten.
Hoe ziet het programma van deze opleiding eruit?
- Verkavelen
- Definitie verkavelen
- Verval van de verkaveling
- De verplichting tot het opmaken van een verkavelingsakte
- Quid indien de verkavelingsvergunning en/of akte nog niet aanwezig is?
- De oude éénlotsverkavelingen
- Splitsen
- Definitie splitsing
- Hoe splitsen?
- Casussen in de praktijk
Bijkomende info
Het programma komt in aanmerking voor permanente vorming:
- BIV: 3 uur
- Orde van Landmeters-Experten: 3 uur
- Nationale Kamer van Notarissen: 3 uur
Locaties en data
Campus Brugge
vanaf 01-12-2026 1 sessie € 308,55 incl. BTWDe vermelde lesdata en -uren kunnen nog wijzigen na ontvangst van de uitnodiging kort voor de start. Cursisten die ingeschreven zijn voor deze opleiding kunnen de meest recente informatie terugvinden op het digitaal leerplatform.
Planning
| di (01/12/2026) | 18:30 - 21:30 |
Duur
di 01-12-2026 t.e.m. di 01-12-2026ADRES
- Syntra West Brugge
- Spoorwegstraat 14
- 8200 Brugge Bekijk op Google Maps
Webinar
vanaf 09-03-2027 1 sessie € 308,55 incl. BTWDe vermelde lesdata en -uren kunnen nog wijzigen na ontvangst van de uitnodiging kort voor de start. Cursisten die ingeschreven zijn voor deze opleiding kunnen de meest recente informatie terugvinden op het digitaal leerplatform.
Planning
| di (09/03/2027) | 18:30 - 21:30 |
Duur
di 09-03-2027 t.e.m. di 09-03-2027Wil je meer weten?
Heb je vragen over een opleiding?
Of denk je eraan om die op maat of op locatie te organiseren?
Contacteer onze productmanager
Kelly Bultynck