Basisjaar "Massage en de huid"
Maak kennis met zowel de theoretische aspecten van huidverzorging en massage.
- Vanaf 06-10-2025
- Diverse locaties
- 1 jaar
- 459,80 incl. BTW
- nieuw
Introductie
Deze opleiding vormt de basis voor het traject Body Care en Shaping Expert of kan als aparte opleiding gevolgd worden.
Wat kent men na het volgen van deze opleiding?
Na dit basisjaar 'Massage en de huid'...
- Analyseer jij de huid van je klanten of zorgvragers en geeft het nodige advies.
- Kies jij een passende massageolie en geef je huidverzorgingadvies in functie van een gebalanceerde huid.
- Masseer jij jouw klant en laat je deze ontspannen met de kracht van jouw handen!
- Pas je jouw massage aan naarmate de leefstijl en gezondheid van de jouw klant.
- Start je als zelfstandige in bij- of hoofdberoep met het uitvoeren van relaxerende en verzorgende massages.
Omschrijving
Wil jij je graag verdiepen in de huid en dieper aan de slag gaan met lichaamsverzorging en -verbetering al dan niet met apparatuur? Wil je aan de slag als masseur met een ruim onderbouwde kennis over de huid? Wil je mensen verzorgen en ontspanning bieden dankzij de kracht van 'aanraking'? Heb je last van cellulite, oedeem, zware benen,... en wil je andere verder helpen bij deze problematieken? Heb je het gevoel dat je 'vast' zit in je huidige job en ruimte wil creëren voor iets volledig nieuws?
Deze opleiding biedt hierbij een antwoord en helpt jou verder om je passie te verwezelijken.
Voor wie is deze opleiding bestemd?
- Je hebt een passie voor verzorging en wellness.
- Je bent benieuwd naar de kracht van 'aanraking' en wil jij hier professioneel mee aan de slag.
- Je wil mensen verder helpen om zich beter in hun vel te voelen.
- Je bent voetverzorger, gelaatsverzorger, ontharingsspecialist, ... of een andere huidprofessional en wil je verdiepen in massage en lichaamsverzorging.
- Je werkt in de zorg of een andere sector en denkt na over een carrièreswitch.
Methodologie
- De lessen worden in het Nederlands gegeven. Een goeie kennis van het Nederlands is dus een must om deel te kunnen nemen en de theorie van de praktijk te kunnen verwerken.
- Doorheen de lessenreeks wordt er gebruik gemaakt van e-learning. Door middel van interactieve leerpaden dient deze kennis zelfstandig verwerkt te worden. Om hiermee aan de slag te kunnen, dien je een laptop ter beschikking te hebben en digitale basisskills te bezitten.
- Doorheen de lessenreeks worden opdrachten meegegeven waarmee je buiten de lesuren aan de slag dient de gaan. Deze opdrachten worden tijdens de les toegelicht alsook op het digitaal platform geplaatst.
- Er zal af en toe gevraagd worden om modellen mee te brengen, om de nodige technieken op te kunnen oefenen.
Hoe ziet het programma van deze opleiding eruit?
MODULE 1: ORIËNTATIE IN BEAUTY EN WELLNESS
12u campusleren (theorie) en 8u beursbezoek
- Introductie: Toelichting opbouw opleiding en praktische info
- Kennismaking werkveld: Beursbezoek en/of bedrijfsbezoek (werkplekleren)
- Vaardigheden: Leren reflecteren, hygiënisch en ergonomisch werken, klantgericht communiceren
MODULE 2: DERMATOLOGIE EN COSMETOLOGIE
36u campusleren en 24u e-leren (theorie)
- Anatomie, fysiologie en pathologie: Inleiding tot het menselijk lichaam, de huid, transportprocessen en het circulair stelsel.
- Huid basiskennis: Huidtypes, huidcondities, huidveroudering, huid en de zon, biochemie en doorlaatbaarheid, overgevoeligheidsreacties,...
- Cosmetologie: Productleer, samenstelling, ingrediënten, parfums,...
- Kritisch denken binnen de beauty: benadering van reclame en actualiteit, de digitale huidanalyse, duurzaamheid en clean products,..
MODULE 3: LICHAAMSMASSAGE
48u campusleren en 32u e-leren (theorie en praktijk)
- Anatomie, fysiologie en pathologie: Beenderen, gewrichten en spieren van het hele lichaam, bouw en functie van de huid en huidaandoeningen van het lichaam, circulatiestelsel, lymfestelsel, zenuwstelsel, basis spijsverteringsstelsel en basis ademhalingsstelsel.
- Lichaamsmassage: Massagegrepen, volgorde, lichaamszones, functie, (contra-) indicaties.
- Hygiëne & ergonomie: Hygiënisch en ergonomisch werken.
- Productkennis: Eigenschappen van de verschillende producten binnen de lichaamsmassage.
Bijkomende info
Kan ik deze opleiding volgen tijdens een zwangerschap?
Ja, dat kan! Je dient er wel rekening mee te houden dat je fysiek in goede conditie moet zijn om een massage uit te voeren. Tijdens het eerste trimester mag je geen massages ondergaan en vragen wij dan ook om zelf een model te voorzien, zodat jouw medecursist niet benadeeld wordt in oefentijd.
Wat is het verschil met de opleiding 'Massage'?
Deze opleiding biedt een bredere onderbouw in kennis over de huid, huidaandoeningen en bindweefselaandoeningen en vormt zo de ideale basis tot een specialisatie binnen de sculpting of shapingtechnieken (cupping, bindweefselmassage, lymfedrainage,...)
Syntra West is een duurzame onderneming. Cursusmateriaal wordt digitaal ter beschikking gesteld op ons online cursistenplatform. Indien je dit toch geprint wil, dien je zelf te voorzien in de kosten hiervan.
Examen
Op het einde van elke module wordt een examen voorzien. Dit examen bestaat uit een schriftelijke theoretische component waarbij gepolst wordt of de nodige kennis verworven werd. Bij de meeste modules dien je ook een casus uit te werken en hierbij persoonlijk advies te formuleren. Ten slotte bestaat het examen indien van toepassing ook uit een praktische component waarbij je kan aantonen dat je de nodige praktische competenties verworven hebt.
Getuigschrift
Na het voltooien van dit traject ontvang je modulecertificaten uitgereikt door de Vlaamse Gemeenschap. Je ontvangt onderstaande certificaten:
- Oriëntatie in beauty en wellness
- Dermatologie en cosmetologie
- Lichaamsmassage
Grondstoffen
Het gebruik van grondstoffen (massage olie) zit inbegrepen in het inschrijvingsgeld.
Daarnaast dien je ook verplicht enkele pakketten (praktijkmateriaal, handdoeken, werkschort,...) aan te kopen of mee te brengen. De richtprijs voor deze pakketten kan je hieronder terugvinden. De aankoop van deze pakketten kan afhankelijk van de start van de modules, verspreid worden over de volledige opleiding.
- Basismateriaal hygiëne €50
Aankoopmogelijkheden voor de pakketten, worden tijdens de eerste les toegelicht.
Syntra West voorziet een witte werkshort voor het uitvoeren van de praktijk, dit zit inbegrepen in het inschrijvingsgeld.
De pakketten worden door jou (de cursist) zelf aangekocht bij een voorgestelde leverancier. Enkel op die manier kunnen wij garanderen dat er gewerkt kan worden naar een kwalitatief resultaat tijdens de praktijklessen. Mits goedkeuring en na overleg met de docent kan ook gebruik gemaakt worden van professioneel materiaal dat de je reeds in je bezit hebt.
Locaties en data
ADRES
- Syntra West Kortrijk
- Doorniksesteenweg 220
- 8500 Kortrijk Bekijk op Google Maps
ADRES
- Syntra West Brugge
- Spoorwegstraat 14
- 8200 Brugge Bekijk op Google Maps
Of volg het volledige traject!
Wil je meer weten?
Heb je vragen over een opleiding?
Of denk je eraan om die op maat of op locatie te organiseren?
Contacteer onze productmanager
Stien Vander Meiren